Радіатори опалення
У розділі «Класичні радіатори» ми пропонуємо Вашій увазі радіатори, які можна зустріти в кожній квартирі. Це алюмінієві батареї опалення, біметалічні батареї і сталеві радіатори провідних виробників. Також в даному розділі представлені чавунні радіатори в ретро стилі і в стилі модерн. Для зручності клієнтів, ми виділяємо популярні моделі радіаторів, такі як вертикальні, плоскі і низькі, в окремі категорії, оскільки вони цілком заслуговують на окрему увагу.
У цьому розділі представлені різні форми приладів: і секційні, і панельні. Перевагою секційних радіаторів є можливість самостійно визначати розмір опалювального приладу через вибір потрібної кількості секцій. Зупиняючи свій вибір на панельному радіаторі, необхідно буде вибирати його розмір із запропонованих виробником, але різноманітність настільки велика, що кожен клієнт зможе знайти для себе потрібний варіант.
Радіатори опалення для квартири - що потрібно знати?
Вибираючи радіатор у квартиру, в першу чергу, потрібно розуміти на які характеристики варто звертати увагу, ось основні з них: матеріал, з якого виготовлений прилад, тепловіддача, тиск і зовнішній вигляд.Матеріал радіатора. Основні види
Матеріал радіатора – найважливіший параметр при виборі батареї, який впливає на ефективність роботи, термін служби, вагу та теплову потужність приладу. У світі опалювальних приладів найбільшою популярністю користуються такі метали як алюміній, біметал, сталь та чавун.
Алюмінієві радіатори - переважно поставляються у вигляді секційних батарей, де в залежності від площі вашого приміщення можна набрати необхідну кількість елементів, які будуть мати потрібні Вам габарити та теплову потужність. Алюміній - легкий, міцний метал, що має хорошу теплову провідність, а також витримує досить високий тиск (до 16 бар), що дозволяє ставити його не тільки в приватних, але і багатоповерхових будинках. Підключення до системи опалення бічне.
З мінусів можна назвати значну чутливість до якості теплоносія та різьбове з'єднання між секціями (якщо воно зроблено не професіоналами можливе протікання в місцях скручування).
Сталеві (панельні) радіатори - батареї, які характеризуються низькою інертністю та простотою конструкції. Виконані у вигляді сталевої панелі з колекторами та каналами для води (теплоносія), залежно від габаритів радіатора таких панелей може бути одна (11 тип), дві (22 тип), три (33 тип). Чим більше панелей, тим більше габарити і теплова потужність радіатора відповідно. Для сталевої батареї характерне швидке реагування на подачу теплоносія, тобто швидке нагрівання та охолодження приладу, що зручно при регулюванні температури приміщення за допомогою термоголовки. Можливе як бічне, так і нижнє підключення до системи опалення.
З мінусів варто відзначити, що сталь покривається корозією при зливі теплоносія і дуже чутлива до попадання кисню. Витримують тиск менше, ніж алюмінієві прилади - 10 бар.
Біметалічні радіатори - представлені на ринку України у вигляді секційних батарей. За своїми характеристиками та зовнішнім виглядом дуже схожі з алюмінієвими радіаторами. Основною відмінністю є суміш металів: має сталевий сердечник (менш вимогливий до теплоносія) та алюмінієву оболонку (висока теплопровідність). Витримують тиск з усіх видів радіаторів - близько 35 бар.
З мінусів можна назвати вищу ціну порівняно з алюмінієвими радіаторами і відсутність вибору підключення - тільки бічне.
Таблиця: Порівняння радіаторів опалення
Матеріал | Тепловіддача* | Тиск | Підключення | Чутливість до якості теплоносія | Середня ціна |
Алюміній | 635 Вт | 16 бар | бічне | + | 1225 грн |
Сталь | 616 Вт | 10 бар | бічне або нижнє | - | 2420 грн |
Біметал | 570 Вт | 35 бар | бічне | - | 2100 грн |
*Для порівняння радіаторів тепловіддачі ми взяли усереднені дані різних виробників при ΔT 50°C , в алюмінієвих і біметалічних радіаторах розглядали габарити 500*400 мм (5 секцій), у сталевих 22 тип - 500*400 мм.
Тепловіддача радіатора. Яка потужність вам потрібна?
Теплова потужність приладу - параметр, від якого залежить, наскільки тепло буде у вас в будинку. Середнє значення, яке ми беремо для правильного прорахунку, це 100 Вт на 1 кв.м, тобто якщо у вас кімната 20 кв.м необхідно підібрати батарею потужність 2000 Вт.
Варто також звернути увагу на те, що виробники вказують тепловіддачу приладу за різної температури теплоносія. Ми рекомендуємо орієнтуватися на ΔT 50°C (75°C/65°C/20°C).
Формула для розрахунку дельти температур радіаторів опалення (ΔT):
- Т1 - температура подачі теплоносія
- Т2 - температура зворотної лінії
- Т3 - температура у приміщення
У нових будинках з утепленими стінами та хорошими склопакетами можна брати занижені значення за потужністю та орієнтуватися на покат у 70-80 Вт на 1 кв.м.
Зовнішній вигляд радіатора
У наш час покупці і, як наслідок, виробники радіаторів звертають велику увагу на зовнішній вигляд приладу. Якщо з алюмінієвими та біметалевими батареями все досить просто, вони виглядають не зухвало симпатично, переважно відрізняючись між собою кількість пелюсток у верхній частині радіатора або їх відсутністю, то до зовнішнього вигляду сталевих батарей виникають питання. Саме сталеві профільні радіатори найчастіше ставлять забудовники у квартири та їх найчастіше хочуть замінити наші покупці.
Виробники панельних радіатор зважили на побажання клієнтів, вирішивши проблему зовнішнього вигляду, передньою декоративною панеллю. У зв'язку з багатьма торговими марками з'явилися 3 види радіаторів, які відрізняються один від одного виключно візуально: класичні профільні (ребриста передня панель), гладкі (повністю плоска передня панель) та лінійні (плоська передня панель пролинена горизонтальними лініями).
Також в окремі підкатегорії ми винесли низькі радіатори (заввишки 200 мм) та вертикальні батареї (заввишки від 1000 мм).
Класичні, стандартні радіатори опалення відрізняє їхню бюджетну вартість. Більшість із них підходить для всіх систем опалення, як автономних, так і централізованих.
Здебільшого, класичні батареї опалення у стандартному виконанні мають білий колір. Але за бажанням клієнта можливе фарбування радіаторів у кольори на палітрі RAL, або в кольори запропоновані виробниками. Обов'язково запитайте нашого фахівця під час оформлення замовлення, якщо це питання є актуальним для Вас.
Якщо Вам складно визначитися з вибором, відвідайте нашу виставку та оцініть радіатори «наживо», а також отримайте вичерпну консультацію щодо особливостей кожної моделі від наших фахівців.