Трубчасті радіатори
Трубчасті радіатори опалення належать до дизайнерських опалювальних приладів. Їхня класична форма наскільки проста на стільки ж і елегантна. Стрункі секції радіаторів тягнуться вгору, надаючи приміщенню додаткової вишуканості.
Трубчастий радіатор – конструкція та принцип роботи
Такі вироби можна охарактеризувати як пристрої, виготовлені з профільованих труб різноманітного формату – класичних круглих, квадратних або прямокутних. Використана технологія зварювальних операцій буде запорукою максимальної надійності та міцності в місцях з’єднання окремих елементів.
Виробники пропонують трубчасті радіатори опалення і для електричних, і для водяних систем. Таким чином, можна використовувати подібне обладнання для об’єктів з різними варіантами облаштування підігріву.
Детальніше: Можливість керування трубчастим радіатором
Основні технічні та експлуатаційні характеристики трубчастих модифікацій:
- за показниками висоти можна без труднощів вибрати зразок від 0,5 до 3-х метрів;
- довговічність досягається завдяки товщині трубок в 1-2,5 мм;
- з урахуванням специфіки приміщення можна придбати модель потрібної довжини;
- стабільність процесу транспортування теплоносія обумовлена здатністю витримувати робочий тиск до 16 атм;
- за параметрами перетину профілю трубчасті радіатори починаються від 30 мм.
Встановлення сучасного обладнання подібного формату надає приміщенням особливої вишуканості, створюючи комфортні умови для роботи та відпочинку.
Розмаїття сталевих трубчастих батарей проявляється не тільки в безлічі розмірів, але і в багатстві колірних рішень. Більшість торгових марок виробляють трубчасті радіатори у білому кольорі, але за додаткову плату клієнт може замовити фарбування радіатори у будь-який колір палітри RAL, або вибрати колір із спеціальних кольорів від виробника.
Кольори які користуються попитом серед клієнтів: білий, чорний, сірий, лофт.
Переваги та недоліки трубчастих радіаторів
Такі елементи опалювальної системи стануть справжньою родзинкою в дизайні вашого інтер’єру завдяки наступним факторам:
- відмінні показники тепловіддачі до 5000 Вт для обігріву 20-40 кв.м.;
- естетичність візуального сприйняття конструкцій;
- відповідність нормативам гігієнічності та невибагливість у догляді;
- значний експлуатаційний ресурс;
- просте виконання монтажу.
Відносним мінусом є схильність сталі до корозії. Але таку проблему можна вирішити способом нанесення полімерного захисного прошарку на внутрішню поверхню профілю.
Детальніше: плюси та мінуси трубчастих радіаторів
Різновиди трубчастих радіаторів: за типом конструкції, формою, кількістю труб, типом підключення.
Різноманіття конструктивних варіантів можна кваліфікувати за декількома критеріями.
Зовнішній вигляд
Найпопулярнішими є зразки класичного типу у вигляді закільцьованих трубок. По глибині пропонуються вироби з комплектацією від 2 до 6 рядів. Показники діаметру складають 25 мм.
Трубчасті батареї опалення можуть мати будь-які форми: квадратні, горизонтальні та вертикальні трубчасті радіатори. Секції приладів можуть мати пряму, хвилясту і навіть закручену форму.
Детальніше: огляд виставки трубчастих радіаторів
Крім того, деякі з виробників пропонують використовувати радіатори опалення більш функціонально. Високі секції радіаторів з додатковими комплектуючими можуть бути встановлені як кімнатна перегородка. Існують спеціальні моделі-лавки, які будуть служити і як опалювальний прилад і як місце для сидіння, тим самим дозволяючи заощадити простір. Радіусні трубні радіатори допоможуть чудово задекорувати виступаючі колони та напівкруглі виступи.
Розташування секцій
В залежності від специфіки зони встановлення можна придбати горизонтальні трубчасті радіатори з обмеженнями монтажу способом нижнього підключення, коли міжосьова відстань складає 50 мм.
Вертикальне розміщення трубок – це приєднання до системи опалення будь-яким способом.
Тип підключення
Базова технологія підключення – це боковий спосіб, який вважається найбільш бюджетним варіантом. Серед поширених різновидів цього виду вирізняються діагональний та підключення у форматі ліве/праве.
Нижнє дозволяє значно збільшити діапазон дизайнерських можливостей.
Сфера застосування
Стильні та надійні сталеві трубчасті радіатори можна використовувати для багатьох об’єктів:
- приватних помешкань;
- квартир;
- котеджів, віл, дач;
- установ громадського користування;
- опалення складів та торгівельних приміщень.
В багатьох випадках доцільним буде використання для обігріву виробничих об’єктів.
Сталеві трубчасті радіатори підходять як для центрального опалення так і для автономного (індивідуального опалення). Що дозволяє їх встановлювати у будь-які системи опалення. Робочий тиск радіатора - 10 Бар.
Як вибрати трубчастий радіатор
Декілька моментів потребують особливої уваги на етапі вибору оптимального обладнання саме під потреби конкретного споживача.
Визначення необхідної потужності радіатора
Розрахунок треба робити з урахуванням параметрів теплової потужності в 80-100 Вт на 1 м2. Але у випадках наявності передумов до збільшення тепловитрат слід обирати пристрої з підвищеними параметрами потужності.
Вибір типу конструкції, форми, кількості труб, типу підключення
В першу чергу характеристики робочого тиску вподобаної моделі повинні відповідати аналогічним показникам системи. Зовнішня форма вибирається під інтер’єр приміщення. Наявність вільного простору під вікнами обумовлює придбання обладнання з бічним, рознесеним або нижнім підключенням.
Розрахунок кількості труб робиться дуже просто – площу кімнати перемножуємо на 100 Вт і отримане число ділимо на параметри потужності однієї секції, які обов’язково вказані в технічному паспорті.
Вибір виробника та моделі
Щоб ціна сталевого трубчастого радіатора повністю виправдовувала себе його технічними параметрами, варто робити вибір на користь брендів, які користуються на ринку продажів репутацією надійних та відповідальних виробників.
Для цього більш детально ознайомимося з популярними моделями.
7 кращих трубчастих радіаторів 2024 року
В експертному середовищі та серед звичайних споживачів найбільш затребуваними в поточному році є декілька модифікацій такого обладнання.
Вертикальний радіатор Betatherm Quantum 1 1800x405
На європейському ринку продажів пристрій угорської компанії цінують за класичний лаконічний дизайн, надійність та універсальність в плані збалансованого поєднання з будь-якою стилістикою приміщення.
Високий радіатор Luxrad Oval 1 1700х410х50
Овальний перетин труб, елегантний колір в чорно-матовому форматі, нижній варіант підключення, показники тепловіддачі в 816 Вт – головні переваги унікальної за своїми характеристиками моделі.
Висока батарея Zehnder Charleston 2 1792*368
Модель відомого виробника здатна обігрівати до комфортної температури площу і 12 м2. Високі параметри продуктивності обумовлені конструкцією з 8 секцій, а нижнє підключення сприяє створенню привабливого зовнішнього вигляду.
Вертикальний радіатор DeLonghi Multicolumn 2 1500х368
Продукція італійської торгівельної марки відноситься до категорії дизайнерського типу подібних виробів. Надається гарантія на бездоганну експлуатацію терміном в 10 років.
Трубчастий дизайнерський радіатор Irsap Tesi 2 900x450
Прилад для опалювальних систем – це справжній еталон в плані ефективності роботи, стійкості до механічних навантажень, зручності профілактичного догляду.
Дизайнерський трубчастий радіатор Antrax AV 25s 1 1800x440
Оригінальний варіант конструктивного виконання передбачає використання вуглецевої сталі, яка відповідає найсуворішим стандартам екологічної безпеки.
Cordivari Ardesia 3 500х1196 26 секцій
Одна з найпотужніших за характеристиками продуктивності моделей здатна обігріти 20 кв. м з параметрами тепловіддачі 1583 Вт.
Детальніше: рейтинг трубчастих радіаторів опалення
Експлуатація та догляд за трубчастими радіаторами
Декілька моментів треба враховувати для того, щоб придбані вами елементи опалювальної системи слугували власнику якомога довше та функціонували згідно заявлених характеристик:
- Правила експлуатації передбачають точну розмітку місця встановлення, вибір оптимальної зони монтажу для рівномірного розподілу тепла, ретельного дотримання інструкції з підключення певної модифікації.
- Чистка та догляд – важливо впевнитися в герметичності точок з’єднання та використовувати антикорозійні засоби для уникнення корозії на поверхні. Чистка трубчастого радіатора зовні не завдасть вам особливого клопоту, для цього достатньо періодично витирати пил з його поверхні. А ось всередині профілактика робиться після консультацій з досвідченими фахівцями.
- Усунення несправностей – можуть виникнути проблеми з низьким тиском теплоносія, нерівномірним обігрівом радіатора, витоком води з корпусу.
В будь-якому випадку займатися ремонтом самотужки не варто, адже висока вартість обладнання потребує кваліфікованого обслуговування. Зверніться до компетентного спеціаліста.
Детальніше: монтаж та підключення трубчастих батарей
Висновки
Значний попит на трубчасті сталеві радіатори багато в чому визначається великим діапазоном вибору таких пристроїв. Це дає змогу придбати модель, яка забезпечить баланс у співвідношенні таких критеріїв, як якісний обігрів приміщень та можливість надати внутрішньому простору ефектного вигляду.
За характеристиками гігієнічності подібні конструкції дозволено монтувати в медичних закладах, санаторіях, будинках для проживання людей похилого віку.
Правильно та без поспіху вибирайте сталеві трубчасті радіатори за основними технічними параметрами з урахуванням потужності вподобаної моделі, її габаритів, кількості труб, конфігурації та способу підключення, щоб насолоджуватися багато років затишною атмосферою в своєму помешканні!
В магазині Студії Тепла можна вибрати та купити трубчасті радіатори опалення для квартири та офісу таких відомих виробників як Arbonia, Irsap, Caleido, Fondital, Cordivari, Delonghi та інших. Чекаємо Вас на нашій виставці трубчатих радіаторів.