Тепло для всіх, дизайн для кожного!

Який радіатор кращий: алюмінієвий чи біметалічний?

15/09/2023
Admin Admin
Який радіатор кращий: алюмінієвий чи біметалічний?

Коли справа доходить до вибору радіаторів для вашої системи опалення, вирішальне значення має вибір між алюмінієвими та біметалевими варіантами. Кожен матеріал пропонує унікальні переваги, і розуміння цих відмінностей необхідне для ефективного та економічного вирішення опалення.

Головна відмінність:
Алюмінієві радіатори - відомі своєю легкою вагою та відмінною теплопровідністю, що робить їх популярним вибором для багатьох будинків.
Біметалічні радіатори - поєднують у собі сильні сторони різних металів, забезпечуючи підвищену довговічність та стійкість до корозії.

У цьому докладному посібнику ми заглибимося в тонкощі вибору радіатора, який краще: алюмінієвий чи біметалічний? надавши вам експертні поради та практичні поради, які допоможуть вам зробити усвідомлений вибір.

Характеристики Алюмінієвий радіатор Біметалічний радіатор
Міцність Висока Дуже висока
Теплопровідність Висока Дуже висока
Ціна Середня Вище середнього
Вага Низький Середній
Корозійна стійкість Висока Дуже висока

Міцність:

Біметалічна батарея міцніша за алюмінієву за рахунок додаткового шару сталі всередині, витримує 24 Бар, алюмінієвий витримує 16 Бар.

Довговічність:

Обидва види радіатора довговічні - термін експлуатації 20 років, гарантія виробника 10 років. Вважається, що біметалічні більш стійкі та довговічні за рахунок додаткового шару металу.

Ефективність та тепловіддача:

Алюмінієвий радіатор ефективніше по тепловіддачі в середньому на 5%, за рахунок того, що алюміній найкращий матеріал з передачі тепла, має більш високу теплопровідність ніж у біметалу та сталі.

Ціна:

Біметалічний радіатор опалення дорожчий на 10-20%, за рахунок того, що для їх виробництва необхідно більше витратити металу.

  • Вага однієї секції радіатора з біметалу 1,7 кг, 
  • вага однієї секції радіатора з алюмінію 1,3 кг.
 
Ціна за 1 секцію
Ціна за радіатор (10 сек)
Алюмінієвий радіатор (Україна)
380 грн 3800 грн
Біметалічний радіатор (Україна)
460 грн 4600 грн
 
   
Алюмінієвий радіатор (Італія)
650 грн 6500 грн
Біметалічний радіатор (Італія)
800 грн 8000 грн

Встановлення та обслуговування:

Встановлення та обслуговування даних радіаторів ідентичні.

Естетика та варіанти дизайну

Зовнішній дизайн даних радіаторів також дуже схожий, але варіацій все-таки більше у алюмінієвих. Наприклад, без загнутих пелюсток, таких як Global Vip або Fondital Blitz Super.

Сумісність із системами опалення

Обидва види радіаторів сумісні з централізованою та автономною системою опалення ня. Можна встановити будь-яку систему опалення.

Поширені помилки

Багато хто вважає, що біметалічні радіатори набагато надійніше, через додатковий шар металу. Але, хочу засмутити, що коли в радіаторі якимось чином зливають воду, і батарея знаходиться без води, біметалічний радіатор більш схильний до корозії, тому що сталь стикається з киснем. Алюміній менш корозійний метал.

Рейтинг

Докладніше з рейтингом біметалічних радіаторів ви можете ознайомитися в нашій стаття.

Термін експлуатації

Термін експлуатації 20 років

Порівняльний аналіз

Ознайомимося в таблиці, чим відрізняється алюмінієвий радіатор від біметалічного.

Таблиця: порівняльний аналіз технічних характеристик алюм. та біметал. радіаторів

Характеристики Аюміній Біметал
Тепловіддача, Вт 205 202
Обмеження в PH 9,0 10,5
Робочий тиск, Бар 16 24
Випробовувальний тиск, Бар 24 45
Вага секції, кг 1,30 1,75
Обсяг секції, л 0,28 0,28
Температура носія, С до 120 до 120

У порівнянні приймали 2 радіатора, що найбільше продаються Mirado 500/96 AL і Mirado 500/96 BM

Чим погані біметалічні радіатори?

Схильність до корозії - поєднання різнорідних металів у цих радіаторах з часом може призвести до гальванічної корозії. Це відбувається, коли два різні метали вступають у контакт один з одним у присутності вологи, що призводить до погіршення якості. Хоча виробники вживають заходів для вирішення цієї проблеми, вона залишається потенційною проблемою.

Вартість - біметалічні радіатори дорожчі за аналогічні на вигляд алюмінієві радіатори на 15%.

Дизайн - на відміну від інших типів радіаторів, біметалічні моделі пропонують обмежені можливості дизайну. Вони часто мають утилітарний та застарілий зовнішній вигляд, який може не відповідати естетичним перевагам деяких домовласників або дизайнерів інтер'єру.

Часті питання (FAQ)

Чи підходять біметалічні радіатори для будь-якого клімату?

Біметалічні радіатори можуть бути менш придатними для екстремально холодного клімату, де вирішальне значення має постійне та тривале збереження тепла.

Чи можна повністю запобігти корозії у біметалевих радіаторах?

Незважаючи на те, що виробники вживають заходів щодо захисту від корозії, повний захист не може бути гарантований, особливо в середовищах з високою вологістю.

Чи є поради щодо догляду, які допоможуть продовжити термін служби біметалічних радіаторів?

Регулярне промивання системи для видалення мінеральних відкладень та забезпечення належної ізоляції можуть допомогти продовжити термін служби біметалічних радіаторів.

Чи існують якісь особливі вимоги до технічного обслуговування цих радіаторів?

Алюмінієві радіатори, як правило, не вимагають особливого догляду і вимагають періодичного чищення для видалення пилу та сміття. Біметалічні радіатори можуть вимагати більшого уваги через поєднання металів, що вимагає вжиття заходів щодо запобігання корозії.

Висновок

У суперечці про те, який радіатор краще алюмінієвий або біметалічний? немає універсальної відповіді. Враховуйте свої індивідуальні переваги та вимоги до опалення та ретельно зважуйте переваги кожного типу. Завдяки інформації, наведеній у цьому посібнику, ви тепер можете прийняти впевнене рішення щодо своєї системи опалення.

Основні рекомендації наших експертів та постійних клієнтів

Рекомендація 1: Біметалічний радіатор краще підходить для старого житлового фонду, тому що там вище тиск та можливі стрибки тиску. Також якість теплоносія гірша, біметал краще справляється з поганим теплоносієм.

Рекомендація 2: Алюмінієвий радіатор краще підходить для нового житлового фонду, але також і для старого у тому числі. На цю тему можна довго вести дискусію, але на практиці у висотки ставлять і перші, і другі, і великих проблем не виникає.

Рекомендація 3: Не можна зливати воду з радіатора і залишати в такому вигляді, оскільки радіатор вийде з ладу через корозію металу. Як правило, порядок експлуатації системи опалення порушує керуюча компанія (ЖЕК), можуть на літній період злити воду і не заповнити назад.

Коментарі

Не знайдено дописів

Написати відгук